Головна » 2011 » Листопад » 1 » Тренажери успіху?
Тренажери успіху?
    Наприкінці жовтня завершився чемпіонат з щашок серед учнів Короваївської ЗОШ. Переможцями стали: Гавриленко Вячеслав(11кл.), Коляда Юрій О.(9 кл.) та Коляда Юрій П.(9 кл.) , відповідно перше, друге та третє місця.
У більшості населення склався стереотип, що шашки — проста гра. Справді, простота, легкість і доступність правил приваблює дітей передусім. Але, як усе геніальне — є простим, так і шашки таять у собі колосальний розвиваючий потенціал. Вони цілком відповідають психологічним особливостям дитячого віку. Дітям важливо, аби гра була динамічною, без глибоких роздумів партнера над кожним ходом. Їм подобається, що всі фішки між собою рівні (справедливо!). Фішок досить багато, тому втрати не так напружують, як у шахах. Партії можна розігрувати швидко і по кілька разів. Діти сприймають реальність сегментарно, що саме властиво шашкам. Кожний сегмент повинен мати своє завершення (гру легко закінчити), яке у дитини супроводжується розрядкою. Якщо шахи — модель змагання двох ієрархій, що може тривати досить довго і «зависнути», то шашки — модель буття в його варіативності і безкрайості (завершення одного сегмента передбачає початок іншого). А простота правил не тільки не виключає складності стратегій (буттєвих утворень), — вона є їхньою умовою.
Категорія: Спорт | Переглядів: 336 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0