Головна » 2015 » Червень » 15 » Алегорія надії
05:55
Алегорія надії

  11 червня у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка міста Переяслава-Хмельницького відбулося відкриття виставки авторських робіт художника Сергія Сороки «Алегорія надії». На її відкритті були присутні вчителі  та однокласники Сергія, генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Олексій Лукашевич, заступник міського голови Валентина Губенко, викладач-мистецтвознавець Ірина Кузьмицька, громадський діяч, професор Микола Корпанюк, рідні та близькі художника. Ведучою заходу була поетеса Наталія Павлик. Присутні переглянули інтерв’ю, взяте за життя митця, у звукозапису звучали його вірші. На виставці авторських робіт Сергія Сороки «Алегорія надії» презентовано 43 картини. Творчий феномен художника Сергія Сороки полягає в стрімкому злеті й продуктивності за 27 років життя ним створено близько 600 малярських полотен і 300 поетичних творів, які готуються до видання окремою збіркою.

Тематика живописних полотен виставки «Алегорія надії» пов'язана з Переяславом: в імпресіоністичній манері зображено собори, музейні об'єкти, пейзажні краєвиди. Палітра кольорів – напівтіні, притишені півтони. Мазки – часті, покладені неначе поспіхом. С. Сорока продовжив традиції імпресіоністів.
У графіці С. Сорока виступив як художник-символіст.Його графіка символізує філософію структуралізму, де абстрактне (поняття, судження, явище) представлене конкретними художніми образами з відповідними асоціативними зв'язками. Алегорія (гр. а11еgогіа – іносказання) експонованих графічних робіт Сергія Сороки полягає у вираженні ідеї в предметних образах, які автор, утверджуючи свої світоглядні пріоритети, структурує в цілісний твір. Окремий художній образ становить певний символ і комунікація між ними відбувається на основі  асоціативних зв’язків. Око глядача намагається організувати здавалося б не споріднені між собою образи.
Символізуюча графіка художника поєднує два світи: світ речей і світ ідей. Інтуїтивно художник прагнув як сягнути трансцендентних вимірів (позасвідоме), так і зануритися у «світ у собі». Будучи схильним до волюнтаризму, де божа і людська воля є першоосновою всього сущого, та естетства (картини «Розкладання», «Свобода», «Монаший POST. Внутрішній Лаокон» тощо) С. Сорока  прагне торкнутися надчуттєвого, втаємниченого.
Суто технічно графічні роботи С. Сороки виконані ювелірно. За свідченням рідних та друзів, художник робив ескізи-зарисовки, потім компонував з них цілісний твір на картині.
На думку О. Уайльда митцеві дозволено все, і цим вибором сповна скористався С. Сорока, явивши світу стрімкий життєвий шлях і ще стрімкіший спалах творчої зорі. Він прагнув дух, таємницю краси возвести в абсолют і втілити його на полотні. Мовчазний діалог з вічністю – так можна назвати художні роботи Сергія Сороки.

Переглядів: 262 | Додав: school-korovai | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]