Середа, 20.11.2019, 09:52

Учнівське самоврядування [13]
Художня самодіяльність [7]

Правила безпеки взимку

Узимку треба йти не поспішаючи, аби не впасти і не травмуватися. Якщо травму одержав товариш, ніколи не тікай з місця пригоди, а постарайся допомогти йому, поклич дорослих. Не перегрівайся і не переохолоджуйся, не їж снігу та криги, бо це шкідливо для здоров'я. Не торкайся язиком та мокрими руками до мета­лу - отримаєш опік. Не катайся на санчатах та лижах поблизу авто­магістралей, трамвайних та залізничних колій -транспорт може травмувати тебе. Під час зимової негоди не вирушай наодинці у по­дорож - можеш заблукати.

Обережно! Бурульки
Коли сонячні промені нагрівають дах - сніг тане. Краплини води стікають на його край і замерзають, бо там температура нижча за нуль градусів. На за­мерзлу краплину набігає наступна, за нею - ще од­на, потім ще... Бурулька «виросла». Ніколи не стій під дахом будівель. Взимку від пе­репадів температур можуть «вирости» величезні бу­рульки. Падаючи згори, вони досить серйозно трав­мують необережних перехожих.

Правила протипожежної безпеки для учнів
Категорично забороняється: • гратися із сірниками; • запалювати папір або інші предмети і переносити вогонь; • без нагляду дорослих запалювати вогнище із сухого листя; сміття, різних відходів горючих матеріалів; • вигрібати вугілля під час його горіння в печі; • вмикати електроприлади за відсутності дорослих; • класти іграшки та інші предмети на запалені плити або увімкнені електроприлади; • запалювати легкозаймисті речовини або перевіряти їх на вогнетривкість.

Правила безпечного користування електроприладами
 1. Ніколи не торкайся електроприладів, не включай і не вимикай їх мокрими руками.
 2. Завжди вимикай електроприлади з розетки. Невиключений електроприлад може стати причиною пожежі.
     Не тягни за шнур.
 3. Не торкайся домашніх розеток чи електро­приладів.
 4. Стеж, щоб на електроприлад не потрапляла вода.
 5. Грай у комп'ютерні ігри і дивися телевізор не більше 30 хвилин на день.

О ж е л е д и ц я
                    1. Йди не поспішаючи. При втраті рівноваги — швидко присядь.
                    2. Взуття має бути без каблуків і з несковзькими підошвами.
                    3. Не можна тримати руки в кишенях - це збіль­шує можливість падіння, переломів.

Обережно! Піротехнічні засоби
Піротехнічні засоби - це петарди, хлопавки, бен­гальські вогні, ракетниці тощо. Категорично заборо­няється: • користуватися саморобними піротехнічними засобами; • запалювати бенгальські вогні біля ялинки, при великому скупченні людей, біля дітей у маскарад­ них костюмах; • підривати петарди в приміщенні, в покинутих будівлях, біля житла людей; • цілитися хлопавкою в обличчя, стріляти по легкозаймистих предметах. Ракетниця для феєрверків повинна знаходитися лише в руках досвідченого дорослого.

Безпека в школі
1. Коли входиш до школи, не штовхайся, не поспішай випередити усіх.
2. Йдучи по коридору, треба триматися праворуч, не можна бігати, кричати, тримати руки в кишенях, тулитися до стінки, затівати бійку.
3. Під час перерви можна грати у безпечні ігри.
4. Користуючись сходами, не можна штовхатися, зупинятися, підставляти ноги, затівати ігри, з'їжджати по поручнях. Снідати під час перерви потрібно в їдальні, їсти на ходу не можна.

Основні правила, яких слід дотримуватися
на маршруті «Дім-школа-дім»
Переходьте вулицю тільки по пішохідних пере­ходах. Обходьте будівельні майданчики, ями, траншеї. Будьте уважні біля каналізаційних люків - вони можуть бути відкритими. Ніколи не вибігайте на дорогу, як би ви не поспішали. І найголовніше. Маршрут «Школа-дім-школа» має бути най безпечнішим. Завжди ходіть цим маршрутом.
Календар новин
«  Листопад 2019  »