На цій сторінці:

1. Інформація для учнів - випускників 2011 року:

 

ДО ІНСТИТУТУ - МЕРЕЖАМИ ІНТЕРНЕТУ

                                          2.Заповіді підліткам щодо виховання батьків

 

1.

Інформація для учнів - випускників 2011 року

ДО ІНСТИТУТУ - МЕРЕЖАМИ ІНТЕРНЕТУ

ЦЬОГО РОКУ ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ ВВЕДЕНО СИСТЕМУ ЕЛЕКТРОННОГО ВСТУПУ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Умови вступних кампаній коригуються щороку з урахуванням проблем, які треба розв'язати. Так, минулого року при зарахуванні до інститутів знову почали враховувати середній бал атестата, нині кожен абітурієнт може здавати ЗНО рідною мовою. Ще два приємних нововведення цього року - можливість вступу на заочну форму навчання випускників 2007 і попередніх років та подання документів на денну форму навчання тими, хто має сертифікати 2008, 2009 та 2010 років.

ПЕКЕЛЬНЕ ЛІТО 2010-го

Абітурієнти 2010 року та їхні батьки ніколи не забудуть пекельного літа минулого року. Рік тому екстремальна спека випала саме на той період, коли треба було здавати до­кументи до вищих навчальних закладів. Щоб не втратити шанси подати документи в якнайбільшу кількість ВНЗ, черги займали з ночі. Торік абітурієнт мав змогу подати заяву до п'яти навчальних закладів, обравши у кожному по три спеціальності - тобто всього 15 варіантів. Ця система діє і нинішнього року. Деякі щасливці мали змогу передрімати у власних авто, інші вистоювали нічні і передранкові години під дверима омріяного вишу, аби ніхто не перехопив чергу. Сходило сонце - і починалося справжнє пекло: розпечена вулиця, студентські кордони на вході, багатогодинне очікування в коридорах і аудиторіях, де майбутні студенти почувалися, наче пиріжки в духо­вці, втрачаючи подекуди свідомість від нелюдських умов, і потай проклинали той день, коли вперше замріялися про вищу освіту.

Багато батьків теж натерпілося того літа. Адже у найбільш престижних вищих навчальних закладах, куди стікалися десятки тисяч абітурієнтів, аби дістатися на­решті до замордованого, спливаючого потом представ­ника приймальної комісії, треба було чергувати кілька діб. Тому в чергах стояли не лише майбутні студенти, а й батьки, тітки та навіть бабусі з дідусями. І ще один нюанс - деякі абітурієнти приїжджали з регіонів у великі міста в супроводі батьків, їх можна зрозуміти. Уявіть собі, наприклад, 17-річну дівчинку з маленького села, яка ніколи не виїжджала далі від райцентру - хіба ж не страшно відпускати дитину саму кудись світ за очі?

Тобто ось вам ще один бік проблеми - ці вояжі ви­ливалися багатьом сім'ям у копійку.

Всі ці жахи залишилися в минулому, бо нова система електронного вступу, яка вводиться цього року, дасть можливість уникнути всіх цих незручностей та зайвих витрат. А тепер докладніше.

НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Можливість подавати до­кументи дистанційно є осо­бливо цінною для хлопців і дівчат з невеличких міст і сіл — адже їм тепер не тре­ба витрачати гроші на квит­ки та проживання у міс­тах, де знаходяться ВНЗ, до яких вони сподіваються вступити. Але це стосується не лише абітурієнтів з про­вінції. Припустимо, випус­кник школи мріє про диплом юриста. Якщо він хоче здо­бути справді серйозну осві­ту, то має знати: найкращі юридичні навчальні закла­ди — це юрфак Київського університету Шевченка, Хар­ківська та Одеська юридич­ні академії. І тепер йому не треба їхати до всіх цих міст, аби не втратити можливість вступу до кожного з них. До речі, користування системою електронного вступу є абсо­лютно безкоштовним.

Система дуже проста: заходячи на спеціальний сайт, абітурієнт має зробити кіль­ка   кроків:   зареєструватися, ввести персональні дані, номер свого сертифіката про середню освіту, номери сертифікатів ЗНО та спо­сіб зворотного зв'язку — це може бути номер телефона або адреса електронної по­шти. Після подання таких даних з абітурієнтом негай­но зв'язується представник приймальної комісії вищого навчального закладу. А потім абітурієнт може відстежувати власні рейтинги й оцінюва­ти можливості за допомогою системи «Конкурс», яка дуже добре зарекомендувала себе і цього літа працюватиме па­ралельно із системою елек­тронного вступу.

Але що робити, якщо лю­дина, припустимо, не дові­ряє комп'ютерові? Принай­мні цього року документи можна буде подавати осо­бисто. Але черг, які виму­чували дітей минулого року, не буде.

У деяких випадках абіту­рієнт має подати документи особисто. Наприклад, якщо:

 

він  належить до пільгових категорій. Адже якщо сер­тифікати про середню осві­ту і сертифікати ЗНО збе­рігаються у спеціальній електронній базі даних, то довідки про стан здоров'я, склад сім'ї та інші докумен­ти треба подавати у вигляді оригіналів або завірених но­таріально копій.

«Надурити» систему не­можливо. «Вона надаватиме вищим навчальним закла­дам можливості автоматич­ної перевірки в базі Укра­їнського центру оцінювання якості освіти даних про сер­тифікати зовнішнього неза­лежного оцінювання вступ­ників і дані щодо документів про повну загальну середню освіти, що є важливою умо­вою прозорого проведення вступної кампанії», — пояс­нив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

  Цього року система електронної подачі заяв буде поширена поки що на вищі навчальні заклади III — IV рівнів акре­дитації та вступників на ден­ну форму навчання.

Чи під'єднатися до сис­теми електронного вступу, кожен вищий навчальний заклад вирішуватиме само­стійно. Адже для великих престижних ВНЗ вона ста­не справжнім порятунком від проблем минулих років. «А ті виші, що принципово не хочуть вводити систему у себе, можливо, мають під час вступної кампанії якісь влас­ні оборудки, — пожартував міністр. — Наприклад, отри­мують відсотки з тих грошей, які абітурієнти залишають у кишенях власників орендо­ваних помешкань».

І останнє: починає пра­цювати система 1 червня 2011 року, після того, коли завершиться вручення атес­татів випускникам шкіл. Тому навіть якщо літо буде таким само спекотним, як торік, абітурієнтів це вже не повинно турбувати.

 

/За матеріалами газети «Освіта України» № 19-20 від 14 березня 2011 року, автор Людмила Заглада/

 

 

Система «Електронний вступ до ВНЗ України» буде функціонувати за допомогою мережі Інтернет через портал «Єдине освітнє інформаційне вікно України» (www.osvita.com).
Звертаємо Вашу увагу, що на порталі «Єдине освітнє інформаційне вікно України» з 11 березня поточного року розташовано навчально-демонстраційний ролик з детальним описом правил користування системою «Електронний вступ до ВНЗ України».

 

Познайомитися з більш детальною інформацією можна після переходу за посиланнями:

http://www.mon.gov.ua/newstmp/2011/11_03/1/

http://www.osvita.com/ev/

 

Інформаційно-пошукова система "Конкурс”, яка вже декілька років поспіль успішно функціонує, дозволяючи абітурієнтам відслідковувати свої рейтинги, у 2011 році буде збережена і функціонуватиме інтегровано з системою "Електронний вступ до ВНЗ України”.

 

 

2.

 

Заповіді підліткам щодо виховання батьків

   

1. Виявляй увагу. Цікався, як почуваються батьки, як справи на роботі і т. ін. Чим ти доросліший, тим більше батьки переживають уявне та явне віддалення від сім’ї. Вони бояться стати непотрібними. Тож іноді їхні нав’язливі питання і «приставання» - всього лише засіб звернути на себе увагу. Приділяй бесідам з батьками півгодини на день. Вони будуть сприймати тебе як джерело тепла. А уважній, турботливій людині важко в чомусь відмовити. Отже, твої зусилля не будуть марними.

2. Розпитуй «предків» про їх минуле. Люди люблять подорожувати в минуле. Вони будуть вдячні тобі за приємні відчуття. Крім того, ти можеш дізнатися багато несподіваного. Із здивуванням відкриєш, що у твоїх «предків» були схожі проблеми. Може їхній досвід стане у пригоді.

3. Створюй атмосферу довіри. Розповідай про себе. Ти маєш право на особисте життя. Зовсім не обов’язково викладати все, як на сповіді. Але якщо ти будеш мовчати, як партизан під час допиту батьки можуть уявити, що ти великий грішник. І спробують обмежити твою свободу. А ти ж цього не хочеш?

4. Руйнуй їхні страхи. Батьки вухом-оком знають про жахи із сучасного молоддю. Якщо ти познайомилась із хлопчиком і не поспішаєш познайомити його з батьками, мама вважає, що він – нахабний обманщик. Якщо ти займаєшся накачуванням м’язів в якомусь підвалі, можеш бути впевнений: при слові «підвал» батьки точно знепритомніють! У них асоціації прості: «пляшка», «наркотики», «розпуста». Познайом домашніх з друзями. Запроси батька сходити з тобою у вихідний до «тренувального» залу. Хай твої рідні переконаються: нічого дурного тут немає! А якщо ви не можете посвятити їх у щось, подумайте добре: може, це і справді недостойне заняття?

5. Допомагайте батькам формувати їхній батьківський образ як образ реального вихователя, якому можна довіряти. Для цього підкладайте їм зразки сучасної літератури про підлітків – особливо американських авторів. Там багато пишеться про свободу, самовиховання, про права особистості. Запрошуйте їх до психологів – це теж народ прогресивний у плані розв’язання проблем і конфліктів.

6. Доводьте, що ви «не один такий». Хай мама і тато переглядають з вами молодіжні передачі, читають музикальні дайджести, молодіжні журнали, слухають музику.

7. Метод дистанційної консультації допоможе розв’язати проблему або прийняти рішення. Під час вечері ненав’язливо розкажіть про свого друга чи подругу, які потрапили у скрутне становище. Попросіть поради. Скоригуйте свою поведінку згідно з почутим. Майте на увазі, що батьки легше поставляться до проблем ваших друзів, ніж до ваших. З ними батьки впораються з легкістю, згадають, як самі були молодими, на яких помилках вчились…За чужу дитину не так соромно і боляче, як за свою. Так що можете скористатися цим під час розв’язання справжніх проблем своїх друзів. Побачите, як стане у пригоді їхній досвід, знання життя. І в той же час вони будуть горді довірою молоді. Звикнувши виступати в ролі «всерозуміючого Будди»