П’ятниця, 15.11.2019, 16:23

«Затверджено»
Радою школи
протокол №47 від 7 грудня 2010 року

Положення про зміст, опис та порядок використання символіки школи.

Короваївська ЗОШ І-ІІІ ступенів має свою символіку – герб, гімн та прапор.
Герб та прапор – це символи школи офіційні емблеми, в яких відображається історія, особливості та традиції школи, тісно пов’язані з рідним краєм.
Гімн школи – слова та музика – несуть в собі ідею пошани і любові до рідної школи, яка дає знання в доросле життя.
Рішення про заснування герба, прапора і гімну приймається Радою школи.

Порядок застосування шкільної символіки

Порядок застосування герба та іншої символіки проводиться згідно даного Положення, затвердженого Радою школи.
Герб школи застосовується на нагороджувальних Грамотах школи. Розміщується в куточку шкільної символіки, шкільному сайті для ознайомлення з ним користувачів Internet, при проведенні виховних заходів, присвячених знаменним подіям в історії рідного краю та школи. Може застосовуватись на друкованій продукції, виготовленій учнями та вчителями школи.
Гімн школи виконується при проведенні важливих шкільних заходів, присвячених урочистим подіям в житті та творчих досягненням школярів та вчителів. Текст гімну поміщається в куточку шкільної символіки та web-сайті школи.
Прапор школи використовується при проведенні шкільних урочистих заходів, які мають важливе значення в житті та історії навчального закладу.
Урочисто виконується при проведенні святкових загальношкільних лінійок, Свята знань та останнього дзвоника.

Прапор школи

Опис прапора

Прапор школи являє собою прямокутне (3:2) полотнище синього кольору. Синій колір асоціюється з всесвітом і думкою, з вірністю і мудрістю. Слово "синій" походить від слова "сяйво". Синій - колір милосердя, символ краси, м'якості і величі. В центрі прапора на фоні синього кольору розташоване жовте коло,яке символізує сонце. Жовтий - сонячний колір. Це колір невимушеного спілкування, надії, оптимізму, почуттєвого сприйняття. Жовтому надають перевагу ті, хто прагне до розширення обріїв спілкування. Жовтий колір - символ багатства, справедливості і великодушності. Від сонця відходять п’ять променів. Один з променів символізує  вічний вогонь, що будить вічну тягу до знань. Інші промені символізують собою: прожектор знань, що висвітлює невідоме і непізнане, все більш зростаючу область пізнаваного, прагнення до миру на планеті всіх людей, щасливе дитинство.

Герб школи

Опис герба

1. Розгорнута книга в основі герба – джерело знань.
  2. Проміння сонця на голубому фоні неба – життєстверджуюча сила підростаючої шкільної юні, яка набуває сил у школі, як набуває сил день зі сходом сонця.
  3. Хлібні колоски по обидва боки від книги – символ споконвічних хліборобських традицій рідного краю.
  4. Коровай хліба на рушнику з вишивкою – символ гостинності та назви населеного пункту де розміщена школа.
  5. Зображення мікроскопа, канцелярських знарядь на фоні відкритої книги – навчання й труд як шлях до знань.
  6. Зображення комп’ютера та глобуса – програми «Рівний доступ до якісної освіти» над якою працює школа
  7. Чорнильниця з гусячим пером – символ зв’язку поколінь та видатної ролі нашого славетного земляка Є.П.Гребінки як одного з засновників української літератури.
  8. Жовтий хрест на синій стрічці – поєднують кольори прапору України та герба Полтавщини, на території якої, на Гребінківщині, знаходиться Короваївська школа.
  9. Число 1976 – рік заснування школи.

Гімн школи

Слова Г.Г.Тимошенко
Музика А.П.Син
Син Тимошенко
Школо наша, рідна і свята.
Ми до тебе линемо думками
І у серці кожного зроста
Знань зерно, що сієш ти роками.

Приспів:
Короваївська рідна школо!
Ми не забудемо ніколи
Роки дитинства і навчання,
Надії, мрії, сподівання.

Ти навчаєш мудрості, добру,
Ти любов’ю всіх нас зігріваєш,
А в травневу пору весняну
Атестати зрілості вручаєш.

Приспів.

Ти в життя доросле – перший крок,
Ти, як мати нам – одна єдина.
Пам’ятаємо завжди урок,
Що всі разом ми – шкільна родина.

Приспів.

Календар новин